Môj príbeh

Viem, aké to je, keď je človek totálne vyčerpaný. 

Pamätám si to ráno, ako som sedela na posteli a celkom zúfalá som rozmýšľala nad tým, ako sa mám v ten deň venovať klientom, keď nemám silu vstať a ísť si spraviť raňajky. Bola som tak nesmierne unavená. Kde mám vziať silu? Jediné po čom som túžila bolo si ľahnúť a spať. Alebo ujsť niekam, kde po mne nikto nebude nič chcieť. Posledné dni som doslova bojovala sama so sebou. Ako mám takto žiť?

Vtedy, v tej chvíli, ako som tam tak sedela –  som v hlave doslova počula myšlienku: – Ako chceš takto pomáhať druhým? Najskôr pomôž sebe!

A toto bol pre mňa obrovský zlom. 

Prapôvodne mám vyštudovanú matematiku. Vždy som milovala jej čistotu a logiku. Akoby mi v nej však chýbal taký ten obyčajný život. A tak som neskôr vyštudovala štvorročnú Akadémiu homeopatie. Vďaka homeopatii som sa naučila prepojiť logiku s tým ľudským v nás.  

V období môjho vyčerpania som pracovala ako pomerne úspešná homeopatka. Bola som  podpredsedníčka v rade komory homeopatov, mala som svoje študijné skupiny, kde som homeopatov učila sehgalovu metódu, s ktorou rada pracujem. Občas som prednášala na akadémii a mala som samozrejme svojich klientov. Do toho rodina, domácnosť a záhrada. Na jednej strane som si to celé nesmierne užívala. Na druhej strane som sa však cítila čoraz unavenejšia. A to aj napriek tomu, že som sa kvalitne stravovala, cvičila som jógu aj taichi. Najskôr som tomu nevenovala príliš pozornosť. Nemala som na to čas a koniec koncov som žila viac menej tak ako som chcela.

Myslím, že by som to ťahala ešte dlho a nedošlo by mi to, ak by som neprestala spať. Z najhoršieho ma vytiahol môj učiteľ homeopatie. Pomocou homeopatík sa mi spánok upravil, ale energia sa nezdvíhala. Nejaký čas som čakala a dúfala, kým to nedospelo do toho zlomového bodu.

Keď som tam tak sedela a dumala čo ďalej.

Ja som veľmi praktický tvor. A tak som v tento deň začala pracovať na súkromnom programe s pracovným názvom „Zachráň seba samu“. 

Na programe, ktorý môžem jednoducho zaradiť do svojho života – nebude ma stáť veľa času a pomôže mi, aby sa mi vrátila životná energia. Začala som viac sledovať svoje telo a súvislosti s každodenným životom. Pochopila som základný princíp – prečo som sa dostala do takého vyčerpania a najmä ako si rýchlo obnoviť energiu a zabrániť tomu, aby sa to opakovalo.

Samu ma prekvapilo, ako rýchlo som sa mi energia obnovila. Ďalším prirodzeným krokom bolo – vniesť do života drobné zmeny, ktoré zabezpečia, aby energia prirodzene prúdila. Aby som nemala pocit, že sa životom brodím ako hlbokým snehom. Ale naopak, aby môj život prirodzene prúdil v súlade so mnou. 

Všetko, čo som v tom období pochopila je súčasťou toho, čo dnes učím svoje klientky. Upratať si svoj život tak, aby nás podporoval a aby sme v ňom prirodzene využívali svoju vnútornú silu.